Program

Místem konání je historické centrum renesančního města Prachatice – Radniční sál, radniční sklepy a arkádové nádvoří, které nám pro tyto akce uvolňuje Město Prachatice jako náš generální partner.

Na arkádovém nádvoří bude tradičně instalováno kuchařské studio, kde mistři kuchaři předvádějí a současně moderují své kuchařské umění- přípravu pokrmů a speciality ze sýrů,ryb a zvěřiny.


Hlavní program přehlídek


Ochutnávka sýrů, pokrmů z čerstvých ryb a zvěřiny ve spojení s dobrými víny


Pátek 6.10.2017 – 14. národní přehlídka – SÝRY A VÍNO

10.00 – 14.00 – slavnostní zahájení – hosté a odborná veřejnost

16.00 – 23.00 hod. – pro veřejnost – milovníky vín a dobrého jídla


Sobota 7.10.2017 – 12. eno-gastronomická přehlídka – RYBY A VÍNO

3. eno-gastronomická přehlídka – ZVĚŘINA A VÍNO

17.00 – 24.00 hod. – pro veřejnost – milovníky vín a dobrého jídla

- slavnostní zahájení Povltavští trubači z Hluboké nad Vltavou

Doprovodný program

Po oba dny:

- hudební doprovodné produkce na arkádovém nádvoří – Martina Pivoňková

s hudebním doprovodem

Sobota 7.10.

- Svatohubertská mše – v 15.30 hod. kostel sv. Jakuba Většího v Prachaticích

- reklamní akce „RYBA NA TALÍŘ“ Ministerstva zemědělství, OP Rybářství na podporu a propagaci sladkovodních ryb – příprava a předvádění pokrmů z ryb, ukázka filetování ryb, prodej odborných knih apod.


Program bude postupně upřesňován a doplňován !


Přehlídek se pravidelně zúčastňuje a prezentuje svá skvělá Vína na tři desítky našich vinařů z obou vinařských oblastí Moravy a Čech.

Na 15 mlékařů a mlékařských mlékárenskýchspolečností, z toho jedna mlékárna ze sousedního Bavorska a jedna mlékárna ze Slovenska tradičně prezentuje na 70 vzorků Sýrů mimořádné kvality. Většina z nich získala ocenění značky kvality KLASA nebo různá regionální ocenění.

Čerstvé Ryby nám dodávají výhradně rybáři a rybářský svaz z jižních Čech, kde rybou číslo jedna je vždy Český kapr, dále amur, lín, štika, sumec a z lososovitých ryb pstruh duhový a siven. Zvěřina – srnčí, jelení a černá zvěř je lovena v honitbách našeho Prachatického okresu.

  Vždy připomínáme, že hlavním cílem našich přehlídek je výchova a osvěta v oblasti vinařské a stravovací kultury. Pokud je i Vašim cílem hledání a poznávání skvělých kombinací jídla a vína, jste na správné adrese.

Comments are closed.