Program

RÁMCOVÝ PROGRAM

Sýry, ryby, zvěřina a víno – Prachatice 6.-7. září 2019

Místem konání je historické centrum renesančního města Prachatice – Radniční sál, radniční sklepy a arkádové nádvoří, které nám pro tyto akce uvolňuje Město Prachatice jako náš generální partner.

Hlavním cílem našich přehlídek je prezentace a propagace domácích potravin a vín

a výchova a osvěta v oblasti vinařské a stravovací kultury.

16. národní přehlídka – SÝRY A VÍNO

14. eno-gastronomická přehlídka – RYBY A VÍNO

5. eno-gastronomická přehlídka – ZVĚŘINA A VÍNO

Pátek 6.9.2019

10.00 – 14.00 – slavnostní zahájení – hosté a odborná veřejnost

16.00 – 23.00 hod. – pro veřejnost – milovníky vín a dobrého jídla

Sobota 7.9.2019

17.00 – 24.00 hod. – pro veřejnost – milovníky vín a dobrého jídla

 

HLAVNÍ PROGRAM PŘEHLÍDEK

Prezentace a ochutnávka sýrů, pokrmů z ryb a zvěřiny ve spojení s dobrými víny

Vedle mnoha úžasných sýrů a sýrových pomazánek, budou prezentovány čerstvé sladkovodní ryby a příprava pokrmů z nich, ze studené kuchyně – rybí saláty, rybí tatarák, premiéru bude mít sushi ze sladkovodních ryb …, ze zvěřiny ochutnáte výtečné, zvěřinové uzeniny – jelení klobásu, salám z divočáka, zvěřinovou klobásu, paštiku, zvěřinovou roládu a pod.

Ukázky přípravy pokrmů z ryb, zajistí zkušený mistr kuchař pan Karel Jarmal z Vodňan, majitel a zároveň šéfkuchař restaurace Zlatý soudek z Vodňan.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

- reklamní akce „RYBA NA TALÍŘ“ Ministerstva zemědělství, OP Rybářství na podporu a propagaci sladkovodních ryb – příprava a předvádění pokrmů z ryb, ukázka filetování ryb, prodej odborných knih apod.

- hudební doprovodné produkce na arkádovém nádvoří

Program bude postupně upřesňován a doplňován !

Přehlídek se pravidelně zúčastňuje a prezentuje svá skvělá Vína na tři desítky našich vinařů z obou vinařských oblastí Moravy a Čech.

Letos očekáváme prezentaci 14 mlékařů a mlékárenskýchspolečností, z toho jedna mlékárna tradičně ze sousedního Bavorska. Celkem bude prezentováno na 70 vzorků Sýrů mimořádné kvality. Většina z nich získala ocenění značky kvality KLASA nebo různá regionální ocenění.

Ryby nám tradičně dodávají rybáři a rybářský svaz z jižních Čech a Zvěřinu – zvěřinové výrobky Agrokomplex Šumava, a.s.

Záštitu převzali ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc., senátor Ing. Tomáš Jirsa a hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská. Vedle záštity ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana, CSc. a hejtmanky Jihočeského Mgr. Ivany Stráské nám byla poskytnuta finanční podpora.

Comments are closed.